فریزر آزمایشگاهی

فریزر آزمایشگاهی جزء لوازم ضروری در هر آزمایشگاه است. انواع مختلفی از دستگاه های فریزر آزمایشگاهی تولید و گاه به صورت اختصاصی ساخته می شود.

به دلیل این که در بسیاری از موارد در یک آزمایشگاه ممکن است نیاز به دماهای پایین باشد، وجود یک فریزر آزمایشگاهی در هر واحد آزمایشگاهی و انستیتویی لازم و ضروری است. در این مقاله می خواهیم درباره فریزرهای آزمایشی و انواع آن صحبت کنیم.

فریزرهای آزمایشگاهی و نحوه کار آن

دستگاه های فریزر آزمایشگاهی ساختمانی شبیه به همین فریزرهای خانگی دارند. با این تفاوت که در فریزرهای آزمایشگاهی باید دمای محفظه بسیار کمتر از فریزرهای معمولی باشد. محدوده دمایی که فریزرهای معمولی قادر هستند آن را ایجاد کنند بین منفی چهارده تا منفی بیست و پنج درجه سانتی گراد است. اما در فضاهای آزمایشگاهی ما نیاز به محدوده دمای گسترده تری بین منفی ده تا منفی هشتاد درجه سانتی گراد داریم. به همین خاطر در دستگاه فریزر آزمایشگاهی نیاز است تا از یک مبرد دیگر استفاده شود که دمای تبخیر آن پایین تر باشد. که معمولاً فریون ۱۲ مورد استفاده قرار می گیرد. فریزرهای آزمایشگاهی با توجه به فضای آزمایشگاه در انواع مختلف ایستاده و صندوقی قابل ساخت و تولید است.

انواع فریزرهای آزمایشگاهی

ساخت فریزر آزمایشگاهی در انواع مدل های ایستاده و یا صندوقی و در همه ابعاد توسط ایران سرد امکان پذیر است. این به این دلیل است که محیط های آزمایشگاهی معمولاً از قبل طراحی شده اند و گاه به خاطر محدودیت فضا و گاه با توجه به نوع آزمایشگاه و فعالیت هایی که در آن صورت می‌گیرد نیاز به یک فریزر با ویژگی های خاص است. به همین خاطر امکان ساخت سفارشی فریزر آزمایشگاهی نیز برای این واحدها وجود دارد. به غیر از فریزرهای سفارشی، شرکت ایران سرد به طور عمومی نیز اقدام به فروش فریزر آزمایشگاهی می کند. که در این حالت از طرح های پیش ساخته شرکت ایران سرد ، که قابلیت مصرف عمومی دارد استفاده می شود. برخی از مدل های پیش ساخته شرکت ایران سرد عبارتند از :

  • فریزر منفی شصت درجه آزمایشگاهی
  • فریزر آزمایشگاهی منفی بیست و پنج درجه ایستاده
  • فریزر پلاسمای خون با دمای منفی سی و پنج درجه
  • فریزرهای آزمایشگاهی صندوقی
  • یخچال فریزرهای آزمایشگاهی
  • فریزرهای آزمایشگاهی با دمای منفی هشتاد

نکته مهم اینکه این مدل های ذکر شده در سایزها و اندازه های مختلفی در ایران سرد تولید می شوند و بازهم با توجه به واحدهای آزمایشگاهی و ظرفیت های مورد نیاز هر واحد، فریزر آزمایشگاهی متناسب انتخاب می شود.

قیمت فریزر آزمایشگاهی

فریزرهای آزمایشگاهی قیمت های متفاوتی دارند. که این نوسان قیمت، بسته به ظرفیت فریزر، نوع آن، اختصاصی بودن یا نبودن فریزر، مدل سفارشی خواسته شده و موارد دیگر تعیین می شود. شرکت ما تولید کننده انواع فریزر آزمایشگاهی ایرانی و خارجی بوده و این آمادگی را دارد تا با واحدهای آزمایشگاهی مختلف و انستیتوهای متفاوت همکاری داشته باشد. پس اگر برای واحد آزمایشگاهی خود به دنبال یک فریزر اختصاصی می گردید به ما اعتماد کنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

جهت سفارش اینترنتی و دریافت مشاوره برای خرید هر محصول با شماره ثابت ۵۵۳۲۶۳۱۳-۰۲۱ یا ۰۹۱۰۸۸۳۳۶۰۳ کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید.

همکاران و مصرف کنندگان گرامی جهت هر گونه انتقاد و پیشنهاد با شماره ۰۹۱۲۲۷۷۷۶۴۰ مدیریت در تماس باشید.

8 دیدگاه