سردخانه بیمارستان

سردخانه بیمارستان از مهم ترین مکان های هر بیمارستانی می باشد. سردخانه بیمارستان دارای ظرفیت های متفاوتی با توجه به بزرگی بیمارستان خواهد بود.

سردخانه بیمارستان یکی از ترس آورترین و غم انگیز ترین مکان ها می باشد که دارای طراحی و ساخت مختص خود می باشد و معمول دور از دسترسی عموم افراد می باشد.

سردخانه بیمارستان

سردخانه یکی از مکان های می باشد که همه ی افراد بعد از مرگ حتما آن جا را تجربه خواهد کرد و لحظاتی را در آن جا خواهد گذراند. و برخی از افراد نیز قبل از مرگ شان آن جا را می بینند. و به طور واضح می توان گفت از مکان هایی می باشد که بسیار هولناک و غم انگیز می باشد. سردخانه ها در دو مکان بیمارستان و در قبرستان تاسیس می شود. اگر فردی در بیمارستان فوت کند بلافاصله جسد او را به سردخانه منتقل می کنند. که امکان دارد بعد از سردخانه بیمارستان  نیز به سرد خانه قبرستان منتقل یابد.

سرد خانه بیمارستان در طبقه های پایین زیر زمین معمولا ساخته می شوند که در دید و دسترسی همه نباشد . و مکانی است بسیار بزرگ با یخچال های  که برای اجساد تعبیه شده است. ماموران سردخانه اجساد را با دقت کامل در این یخچال ها می گذارند. و برای شناسایی اجساد نیز مشخصات آن را در فرم های می نویسند و در درب یخچال و یا داخل آن قرار می دهند. شاید شما نیز در طول عمرتان یک باری از جلو سردخانه بیمارستان رد شده باشید و ترس و هول عجیبی بر شما احاطه شده باشد. که این حس کاملا طبیعی و عادی می باشد.

ساخت سردخانه بیمارستان

در اکثر بیمارستان های کشورمان اقدام به ساخت سرد خانه شده است که افرادی که فوت می کنند بلافاصله به آن مکان منتقل شوند. چرا که بدن بعد از مرگ در دمای معمولی اتاق و یا بیمارستان شروع به تجزیه می شود. به همین دلیل با انتقال به سردخانه بیمارستان مرحله تجزیه به تعویق انداخته می شود. و اجساد می توانند برای مدت طولانی بدون تغییر رنگ و ظاهر سالم بمانند که این مورد از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

در بعضی مواقع دیده شده است که بستگان باید جسد را شناسایی کنند که این سالم ماندن جسد در این موضوع بسیار مهم است . ساخت سردخانه در بیمارستان امروزه از ضروریات یک بیمارستان می باشد. که باید فضای مناسب برای آن در نظر بگیرند. تا بعد از فوت افراد به راحتی جسد آن را به سردخانه منتقل دهند. در غیر اینصورت مجبورند اجساد را به سردخانه قبرستان و یا بیمارستان دیگری منتقل دهند که این کار زمان زیاد و مشکلات خاصی را نیز به همراه خواهد داشت.

طراحی سردخانه بیمارستان

طراحی سردخانه بیمارستان نیز یکی دیگر از مهم ترین موضوعات در بیمارستان است. همانطور که گفته شد باید سردخانه بیمارستان را در طبقه ای از بیمارستان بسازند که در دسترس همه افراد نباشد که این موضوع از نظر روان شناسی نیز بسیار مهم می باشد.

نکاتی که در طراحی سردخانه باید توجه داشت این است که باید به اندازه و ظرفیت بیمارستان را در نظر گرفت اگر بیمارستان بزرگ باشد به طبع نیز سردخانه آن نیز باید بزرگ باشد. هم چنین باید طراحی آن به صورتی باشد که یخچال های فضای کمتری را اشغال کنند و نظم خاصی را داشته باشند تا بتوان اجساد بیشتری را در سردخانه جا داد. و لزومی ندارد که در ورودی سردخانه از بقیه درهای ورودی بیمارستان متفاوت باشد که قابل توجه و ناراحتی و ترس بقیه افراد باشد.

نصب سردخانه بیمارستان

نصب سردخانه در بیمارستان جز ضروریات می باشد. که همانطور که در یک بیمارستان باید یک و یا چندین اتاق عمل وجود داشته باشد باید سردخانه نیز باشد. در برخی از بیمارستان ها سرد خانه را در خارج از بیمارستان و در محلی دور از ساختمان بیمارستان می سازند که این مورد نیز بسیار مورد تایید است. که افراد بیمار و یا نزدیکان بیمار با دیدن نوسته سردخانه در تابلوهای بیمارستان احساس ناراحتی نکنند. و در روحیه شان تاثیر نگذارد. در بیمارستان های کوچک نیز فقط یخچال های تعبیه شده است که برای نگهداری به مدت کوتاهی از اجساد نقش دارند.

نصب و طراحی سردخانه بیمارستان توسط ایران سرد به صورت کامل انجام می شود ، جهت اطلاع از قیمت و نحوه راه اندازی تماس بگیرید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

جهت سفارش اینترنتی و دریافت مشاوره برای خرید هر محصول با شماره ثابت ۵۵۳۲۶۳۱۳-۰۲۱ یا ۰۹۱۰۸۸۳۳۶۰۳ کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید.

همکاران و مصرف کنندگان گرامی جهت هر گونه انتقاد و پیشنهاد با شماره ۰۹۱۲۲۷۷۷۶۴۰ مدیریت در تماس باشید.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است